FANDOM


Adam (13)
Informacje ogólne
Rasa: Człowiek
Płeć: Mężczyzna
Zajęcie:
 • Podróżnik
 • Krupier w kasynie
 • Przynależność:
 • Vinazzini (13)
 • Brak (po 13)
 • Narodziny: 2051
  Charakter RPG: Chaotyczny dobry
  Występowanie w opowiadaniach
  Pierwsze pojawienie w: 13
  Pojawia się w:
 • Nowa Era
 • Wrathu - 0
 • Bez celu
 • Status: żywy
  Twórca Wrathu
  Postać rozwijali: Rorsarch
  Adam (13) w teledysku 0

  Adam (ur. 2051), jest jednym z bohaterów opowiadania 13 i głównym bohaterem opowiadania Bez celu. Łodzianin. Dołącza do Niemego i Rudej w Łodzi.

  CharakterEdit

  Zakorzeniony w kulturze hip hopu. Jego mocną stroną jest retoryka, nie przepada za otwartą walką. Obeznany w cytatach i sentencjach, najczęściej wrzuca w swoje wypowiedzi cytaty z piosenek rapera O.S.T.R. Stuprocentowy optymista i bardzo pozytywna postać.

  HistoriaEdit

  Ma siostrę imieniem Ilena, której uratowanie z rąk Pastallo jest jego głównym celem. Wraz z Rudą, i Grave'm udaje się do Poznania. Oczekuje od Dona Matteo, że ten da mu prawo do następstwa głowy rodziny Vinazzini w zamian za pomoc z pozostałymi mafiami. Postrzelony pistoletem laserowym przez homunkulusa w Suchorzowie, gdzie ostatni raz widzi się ze swoimi przyjaciółmi, z którymi został tam wysłany przez mafię.

  Po "13"Edit

  Jego wędrówkę po tym wydarzeniu i poszukiwania swoich przyjaciół można zobaczyć w teledysku do utworu "0". Pojawia się też na koniec Nowej Ery jako agitator do buntu przeciw Pancerniakom. Z pomocą Kamila ucieka wraz z Piotrem i wyrusza na Świecące Pustkowia w celu odnalezienia Rorsarcha.

  Bez celu Edit

  Podróżuje razem z Piotrem, Anką i Hubertem, by wreszcie ruszyć w stronę Świecących Pustkowi.

  Po "Bez celu" Edit

  ...

  Adam a RorsarchEdit

  Adam był świadkiem wydarzeń w Łodzi w Cywilizacji. Opisuje Rorsarcha w ten sposób: "nagle się pojawił, szybko odwalił swoją robotę, stał się legendą w okolicy i równie prędko, jak się pojawił, zniknął." Gdy traci nadzieję na odnalezienie swoich przyjaciół (widział lub dowiedział się o wybuchu w elektrowni), stara się odnaleźć jego. Pojawia się przez to pod koniec Nowej Ery.

  CytatyEdit

  Tylko będąc pełnym optymizmu można brać udział w wielkiej odbudowie Polski, naszej Ojczyzny o chwalebnej historii. Pesymistom pozostaje egzystować w warunkach, jakie sobie wybiorą, albo zakończyć to, bo nie ma już naprawdę sensu. Jestem przekonany w stu procentach, że będąc dobrej myśli, mogę zajść daleko. Nawet w dzisiejszym świecie.

  Adam o optymizmie i pesymizmie

  Łódź jest moim domem, kocham ją jak rodzinę.

  Adam o Łodzi, cytat z "1980" Ostrego

  Boimy się zestarzeć, więc chlanie rytuałem... Nie myślcie jednak, że jestem alkoholikiem. Po prostu lubię tu przychodzić...

  Adam o bywalcach baru, cytat z "Boję się zestarzeć" Ostrego

  Nagle się pojawił, szybko odwalił swoją robotę, stał się legendą w okolicy i równie prędko, jak się pojawił, zniknął.

  Adam o Rorsarchu

  Wiesz, postępuję jak nakazał w Testamencie Mojżesz.

  Sugestia, że Adam jest osobą wierzącą. Cytat z "Przeżyć to jeszcze raz" Ostrego.

  Rób, co chcesz, niczego nie żałuj.

  Rada wobec targanego wyrzutami sumienia Grave'a. Cytat z "Rób co chcesz" Paktofoniki.

  Patrzcie, jacy tchórze! Uderzyli podstępnie, kiedy nasz wielki bohater oraz mniejsi, ale równie ważni bohaterowie oddawali krew za spokój naszych domostw! Czy będziemy się przypatrywać, jak grupka podłych tchórzy, chowająca swoje podszyte strachem dupska w schronie, rękoma innych czyni krzywdę naszym domostwom? Czy pozwolimy, żeby ofiara krwi złożona przez tych wszystkich, którzy bronili naszego domu została zniweczona przez bandę dupków?

  O Pancerniakach próbujących przejąć władzę w Radomiu. Próbuje w ten sposób zmotywować ludzi do obrony miasta.

  Baner kwadratowy 13s Adam (13) to tylko zalążek prawdziwego artykułu. Jeśli możesz <insert name here>, rozbuduj go.

  Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.