FANDOM


Barbarzyńcy
Rys historyczny
Data powstania: ~marzec 2070
Pojawiła się po raz pierwszy w: Nowa Era
Informacje ogólne
Typ frakcji: Państwo
Obszar Świecące Pustkowia
Główna siedziba Babilon
Aktualne relacje z innymi frakcjami
W stanie wojny z: Reformatorzy
Historyczne relacje z innymi frakcjami
Dawni wrogowie: Chińczycy

Barbarzyńcy, to frakcja powstała około marca 2070 roku na Świecących Pustkowiach. W jej skład wchodzą Polacy, Rosjanie i nieliczni Chińczycy. Zjednoczyli się, aby przeciwstawić się mutantom, które stały się plagą na tych ziemiach. Początkowo niepokojeni przez Chińczyków, po ich odejściu zajęli Rzeszowszczyznę i rozpoczęli budowę stolicy - Babilonu na ruinach Rzeszowa. Niedługo potem na te ziemie przybyli Reformatorzy, którzy ogłosili Świętą Krucjatę w ramach której chcieli wybić Barbarzyńców i zająć ich ziemie. Klęska Reformatorów w decydującym starciu, doprowadziła do ich rozbicia. Społeczeństwo Barbarzyńców podzielone jest na kasty, jednak jest to zgoła odmienny system od tego znanego z Indii.


HistoriaEdit

PowstanieEdit

Baner kwadratowy 13s Uwaga: W dalszej części znajdują się informacje, które nie zostały jeszcze zawarte w oficjalnych opowiadaniach.


Po Wojnie, Rosjanie kontynuowali ofensywę, jednak mutanty i braki w zaopatrzeniu zmusiły ich do odwrotu. Ci którzy nie wybrali żywotu w bazach, chcieli wrócić do Rosji, licząc na to, że promieniowanie na wschodniej granicy zelżało. Promieniowanie jednak wciąż było wysokie, więc żołnierze zgarniali napotkaną ludność rosyjską i zamierzali wybudować miasto. Nękani przez Chińczyków, dopiero po zawarciu przymierza z Polakami w marcu 2070 roku, mogli stawić im opór. Po tajemniczym zniknięciu Chińczyków, szybko zajęli Rzeszowszczyznę.

Baner kwadratowy 13s Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły, które ukazały się już w opublikowanych dziełach.


Święta KrucjataEdit

Zaczęła się od najazdu Reformatorów, którzy chcieli oczyścić świat z Barbarzyńców. Wojna zakończyła się Bitwą o babilon, podczas której Reformatorzy zostali rozbici. Brał w niej udział Rorsarch, który stoczył walkę z Wielkim Reformatorem, w wyniku której ten drugi został ciężko okaleczony.

KastowośćEdit

Społeczeństwo Barbarzyńców dzieli się na pięć kast: Chłopów, Łowców, Naukowców, Rzemieślników i Wojowników.

ChłopiEdit

ŁowcyEdit

Łowcy zajmują się polowaniami na mutanty. Noszą zwykle naszyjniki z zębów Minotaura. Ostatnio na szeroką skalę poszukują i zabijają Morgellony.

NaukowcyEdit

RzemieślnicyEdit

WojownicyEdit

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.