Polskie pustkowia Wiki
Advertisement
Doktor Steinman
Informacje ogólne
Rasa:
 • Człowiek
 • Terminator
 • Płeć: mężczyzna
  Zajęcie:
 • Lekarz
 • Neurobiolog
 • Przynależność:
 • Pancerniacy
 • Terminatory
 • Charakter RPG: Neutralny zły
  Występowanie w opowiadaniach
  Pierwsze pojawienie w: Zima
  Pojawia się w:
 • Nowa Era
 • Podróże: Doktor Steinman
 • Wspomniany w:
 • Trzynastka VI
 • Cywilizacja
 • 13
 • Status: żywy
  Twórca Rorsarch

  Doktor Steinman, (ur. 2010, zm. ?)to główny antagonista w opowiadaniach, w których Rorsarch jest głównym bohaterem. Z zawodu lekarz. Pracował nad Projektem 0, który przerwała Wojna, jednak kilka dni przed jej wybuchem, opuścił ośrodek badawczy w Bornem Sulinowie i trafił do Krakowa, gdzie znajdował się Schron Numer Pięć. Tam pracował nad stworzeniem robotów z ludzkim mózgiem, aż do eksplozji reaktora, spowodowanej przez jego ucznia, Rorsarcha. Ciężko poparzony został odnaleziony przez Pancerniaków, którzy zawarli z nim układ, dzięki któremu przejęli władzę nad Polskimi Pustkowiami. Steinman poddał się przeobrażeniu w Terminatora, już podczas pobytu w warszawskim schronie. Jego fizyczna powłoka została zniszczona podczas Bitwy o Warszawę, jednak dane z jego mózgu zostały przesłane do nowego ciała.

  Obok Zera i Zgniatacza jeden z trzech najtęższych umysłów powojennej Polski. Miał jednak zupełnie inne podejście do reform i rozwoju ludzkości, przejawiające się między innymi w potrzebie równości społecznej oraz pokładaniu ufności w technologię bardziej niż w inżynierię genetyczną.

  Cytaty[]

  Przysięgałem leczyć pacjentów i nie będę strajkował.

  Młody Hubert o swoim oddaniu wobec zawodu lekarza


  Człowiek zasługuje na coś lepszego, coś trwalszego niż zwykłe ciało. Ale czymże jest człowiek, bez myśli? Czy to nie abstrakcyjne myślenie sprawiło, że to my władamy światem?

  Steinman o potrzebie czegoś więcej dla ludzkości, stworzenia z nich istot wyższych


  Człowiek jest niedoskonały! Zasługuje na coś lepszego! A nie na nędzne dziewięćdziesiąt lat życia, z których sześćdziesiąt osiem przepracuje! Popatrz, jakie to daje możliwości! Człowiek w końcu będzie w stanie czerpać radość z tego wszystkiego, co stworzył! Czyż nie to jest celem medycyny? Przedłużenie naszego żywota i złagodzenie śmierci? Ja ją eliminuję, eliminuję ten problem! Ale ja chcę dać to ludziom, a nie stworzyć idealnego żołnierza! Jurek, popatrz na to z tej perspektywy, ile lat przeżyjesz? Ile lat będziesz cieszyć się swoja skromną emeryturą?

  Steinman dalej o potrzebie ulepszenia ludzi


  Świat nie potrzebuje kolejnej armii, świat potrzebuje ludzi, którzy będą doskonali.

  Steinman nie chce tak naprawdę, by jego wiedzę wykorzystywało wojsko, podejmuje z nimi współpracę jedynie po to, by mieć zaplecze techniczne


  Nadal sądzisz, że głupiec ma tylko chwilę na wykrzyczenie swojej roli? Jakiś głupiec zagłuszył swoim krzykiem wielu aktorów, być może lepszych od niego! Gdyby wszyscy mieli ten sam głos, mogliby stać na scenie jednocześnie i nikt by nikogo nie zagłuszał!

  Steinman do Jerzego o równości społecznej


  Ile klęsk musimy jeszcze na siebie sami sprowadzić, abyś zrozumiał, że człowiek walczy z drugim, bo ma coś, czego on nie ma? Czy to chodzi o terytorium, czy o surowiec czy o wolność, zawsze walczymy bo czegoś nie mamy! A gdybyśmy nie mieli o co walczyć? Czy wciąż toczylibyśmy bezsensowne wojny, skoro wszyscy bylibyśmy jednakowi? Wolni i nieśmiertelni?

  Steinman do Jerzego dalej o równości jako recepty na pokój na świecie


  W obronie własnej i innych? To zabij wszystkich ludzi, bo nie wiesz, czy potomek któregoś z obecnych ludzi, nie zastrzeli kogoś innego. Strzelasz w imię bezwartościowego sloganu, który głosi, że powinno zabijać się w obronie własnej i innych. Jeśli naprawdę byś postępował zgodnie z nim, miałbyś na rękach krew wielu więcej osób.

  Do Rorsarcha o zabijaniu w obronie własnej


  Nie robię tego głównie dla idei. Chcę po prostu długo żyć i przeżyć tych idiotów z góry. Władza nad światem, po co to komu. Sztandarowe marzenie setek bohaterów gier komputerowych i filmów akcji. Jakoś nikt nigdy się nie zastanawia nad tym, co on potem z tym zrobi. No, ale to nie moja broszka, ja muszę stąd wiać. Ech, czas zmierzyć się z kolejną dyktaturą. Zabawne, władza zmierza zwykle do dyktatury. Przypomina mi to o Zero... Kolejny geniusz. Kto by pomyślał, że zginie w tamtym wybuchu? Czasem nawet odnosiłem wrażenie, że jego plan wypali, nic nie zapowiadało tak druzgoczącej klęski z winy jakiegoś chorego na umyśle człowieka. Z tego, co mi o nim mówił, to byłby bardzo ciekawy materiał do badań... ale nieważne... Ostatnie słowo, Rorsarch? Obiecuję, że przekażę je odpowiednim osobom. W końcu umierasz jako narodowy bohater.

  Słowa skierowane do Rorsarcha, wierząc, że ten zaraz zginie. Wyznaje swój prawdziwy, bardzo ludzki cel. Potwierdza też, że miał kontakt z Zerem.


  Ech, liczyłem na jakieś mądre przemyślenie, czy chociaż słynny cytat. Rozczarowujesz mnie, ale nie czas na pogaduchy.

  O ostatnich słowach Rorsarcha. Ostatnie słowa Doktora Steinmana przed wybuchem.
  Advertisement