FANDOM


Echo Anoda
Informacje ogólne
Rasa: Człowiek
Płeć: Mężczyzna
Przynależność: Prawi i Sprawiedliwi
Charakter RPG: Chaotyczny zły
Występowanie w opowiadaniach
Pierwsze pojawienie w: Echa przeszłości
Pojawia się w: Podróże: Doktor Steinman
Wspomniany w: 13

Bez celu

Status: nie żyje
Umiera w: Podróże: Doktor Steinman
Twórca Morfeo
Echo
Echo Anoda (ur. ? zm. 3 marca 2075) to główny bohater opowiadania Echa przeszłości. Nie są to jego prawdziwe personalia, a jedynie pseudonim wymyślony pod wpływem chwili, jego prawdziwe imię i nazwisko nie zostają ujawnione. Jego ojcem był Samir, jeden z Upadłych (Fallen31, po nim odziedziczył pierścień), a matką Arianna, która w prostej linii wywodzi się od króla Stanisława Leszczyńskiego. Ma dość ciemną karnację wskazującą jego pochodzenie oraz sięgające za ramiona, kruczoczarne włosy. Pisuje poezję w wolnym czasie.

HistoriaEdit

Wyrusza w podróż wraz z przypadkowo poznanym mentorem Ryszardem, by dowiedzieć się czegoś o Upadłych. Ryszard jednak nie wie, że we wnętrzu echo rozwija się choroba psychiczna i chce on wysadzić wszystko w powietrze. Potrafi się jednak opanować na tyle, że sukcesywnie zdobywa kolejne informacje. Zainteresowanie Gorzowem wskazuje na to, że pochodzi z tego miasta. Jego podróż prowadzi go przez takie miasta jak Baranów czy Suchorzów. Poznaje Armię Czerwoną oraz zostaje przeszkolony przez Prawych i Sprawiedliwych. Czy tak naprawdę są to Upadli? Bardzo możliwe, choć nie jest to powiedziane wprost w opowiadaniu. Podczas szkolenia opracowuje specjalny system polityczny, który ma zostać wprowadzony lata później na Polskie Pustkowia.

Po szkoleniu jego losy są owiane tajemnicą, ale odpowiedź o ich zakończeniu przynosi ostatni rozdział drugiej części opowiadań, zatytułowany Podróże: Doktor Steinman autorstwa Rorsarcha. Roboty łapią człowieka z protezą ręki, którą stracił w starciu z Armią Czerwoną, którym okazuje się być Echo. Doktor Steinman odnajduje z nim wspólny język i chce uczynić z niego Terminatora za jego zgodą. Nie zgadza się tylko na znieczulenie, chce poczuć ból. Niestety przez zwarcie jego mózg upada na ziemię i tak kończy się historia Echo Anody.

CiekawostkiEdit

Echo Anoda dostał imię po drugim imieniu Lazarusa Echo, syna Trenta Reznora z Nine Inch Nails, a nazwisko to przezwisko Mike'a Shinody z Linkin Park.

CytatyEdit

Giń, czerwone ścierwo

Słowa wyrażające pogardę do komunistów, Echo jest prawicowcem


Czy będąc wybranym podzieliłby się pan tym, co jest tylko dla wąskiej grupy?

O dochowywaniu tajemnicy


Wiedza, Honor, jedność.

Odpowiedź na pytanie o trzy najważniejsze wartości


Nauka.

Odpowiedź na pytanie, kto jest zbawcą świata


Nie kocham nikogo.

O miłości


Tysiące słońc znów spadną na ziemię,
Okryją ją czerwonym cieniem.
Ja przyrzekam i ślubuję,
Mało kto się uratuje.

Jeden z jego krótkich wierszy


Ten świat musi spłonąć.

Słowa kierowane do Doktora Steinmana


[Ktoś musi objąć świat we władanie], ale nie człowiek, nie człowiek, który jest nietrwały i kruchy. Którym można manipulować, tak jak mnie nauczono.

Słowa kierowane do Doktora Steinmana


Nie. Chcę to poczuć.

Odmowa przyjęcia znieczulenia przed operacją na mózgu i jednocześnie ostatnie słowa
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.