Polskie pustkowia Wiki
Advertisement
Eliza (Zobaczyć niebo)
Informacje ogólne
Rasa: Człowiek
Płeć: Kobieta
Zajęcie:
 • brak (jako dziecko)
 • podróżniczka (jako dorosła)
 • Charakter RPG: Chaotyczny dobry
  Występowanie w opowiadaniach
  Pierwsze pojawienie w: Zobaczyć niebo
  Wspomniany w: Trzynastka

  Bez celu

  Status: nieznany
  Twórca Adam Bełda
  Postać rozwijali: Veron

  Wrathu

  Eliza Novac jest główną bohaterką opowiadania Zobaczyć niebo. Aby spełnić swoje marzenie i zobaczyć niebo, musiała zlekceważyć zakazy swojej kochanej mamy i złamać wszystkie zasady panujące w powojennym społeczeństwie wymykając się ukradkiem ze schronu, w którym mieszka. Nie wyszło jej to jednak na dobre ze względu na straszliwą prawdę jaką dowiedziała się o swojej matce i o tym, że świat nie jest taki, jakim zwykło się go przedstawiać w bunkrze.

  Adam-zobaczyc niebo.jpg

  Baner kwadratowy 13s.jpg Uwaga: W dalszej części znajdują się informacje, które nie zostały jeszcze zawarte w oficjalnych opowiadaniach.

  Jest to matka Jagody Novac i córka Arletty Novac.

  Dzieciństwo[]

  Jest opisane w Zobaczyć niebo.

  Dorosłe życie[]

  Była jednym z samotników przemierzających pustkowia postapokaliptycznej Polski, gdy któregoś razu wspomogła małą wioskę na zachodzie w odparciu ataku bandytów. Tak się złożyło, że zarówno Mikołaj jak i Krzysztof stamtąd pochodzili. Dziewczyna o dojmująco smutnych oczach, jak określił ją starzec, wykazała się nie lada odwagą i walecznością. Bandyci zostawili wioskę w spokoju, a Krzysztof i Mikołaj ruszyli z Elizą w Polskę. Kobieta porzuciła ich, gdy zdecydowali się dołączyć do Kiboli. Od tamtego czasu nie spotkali jej ani więcej o niej nie usłyszeli.

  Trzynastka