Polskie pustkowia Wiki
Advertisement

Okolice katedry w 2012

Gorzów i okolice mapa Google Earth

Gorzów Wielkopolski
Informacje ogólne
Rasy: Ludzie
Umiejscowienie: województwo lubuskie
Założone: 1257
Schron: spoza Projektu Ocalenie
Aktualne informacje
Informacje historyczne

Gorzów za czasów swojej świetności

Widok na wieżę radiową z osiedla Dolinki

Gorzów Wielkopolski to miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim, przedwojenna siedziba wojewody lubuskiego. Gorzów Wielkopolski położony jest na siedmiu wzgórzach nad Wartą. Niegdyś najbardziej zaludnione miasto w województwie. W zamierzchłych czasach toczące odwieczny spór z drugim miastem wojewódzkim, Zieloną Górą. Po wojnie nikt już o tym nie pamięta.

W 13 po tym jak Niemy zabił herszta bandytów, Szefa, przeszukali oni całe miasto w poszukiwaniu go. Dotarli na Plac Grunwaldzki, znaleźli samochód, którym jechał. W końcu dojrzeli też ciało. Uznali, że zginął w walce z mutantami, których kilka trucheł było nieopodal. Wybrali nowego herszta ich gangu, Kierowcę. Uznając, że nic ciekawego nie może ich tu już spotkać, a zagrożenie ze strony mutantów jest zbyt wielkie, wyruszyli na południowy wschód, w stronę Poznania. Mutanci zaś splądrowali miasto i nie znalazłszy tego, czego szukają, ruszyli na północ. Teraz miasto było opuszczone. Zarząd schronu zarządził zwiad, bo czujniki ruchu dawno nikogo nie wykryły. Szczęśliwie okazało się, że miasto jest bezpieczne, na zmutowane formy życia natknięto się w pobliskich lasach, ale nie byli tak groźni jak ci humanoidalni mutanci. Poziom promieniowania uznano za niezagrażający ludzkiemu życiu. W niedługim czasie Gorzów stał się znaczącym miejscem na mapie Polskich Pustkowi. Nawiązano porozumienie z Santockiem, Chwalęcicami i innymi pobliskimi miejscowościami. Handel kwitnął. Używano przedwojennych złotówek, a gdy przybyli podróżnicy z południa, wprowadzono do obiegu także żetony. Prędko znaleźli się sponsorzy, dzięki którym zaczęło funkcjonować przedwojenne kasyno stylizowane na czasy prohibicji w USA. W niewiarygodnie szybkim czasie miasto znów tętniło życiem. Strategiczne położenie sprawiało, że najmniejsze zagrożenie można było dostrzec z daleka i wysyłając oddział zbrojnych łatwo można było sobie z tym poradzić. Karawany z innych miast zapewniły zaopatrzenie.

Federacja Polska planuje rozszerzyć wpływy na zachód, obejmując Gorzów, jednak się jej to nie udaje. Gorzów pozostaje "Perłą Zachodnich Pustkowi".

Na albumie Wratha Ugryzłem się w zEMby Concepts (2009) jest utwór o nazwie Gorzów. Sample z niego zostają użyte na Autoarm w utworze Crackdown i na 13 w utworze Nightmare. W 2016 roku powstaje Gorzów II z gitarą Konara.

Advertisement