Polskie pustkowia Wiki
Advertisement
Baner kwadratowy 13s.jpg
UWAGA
Ten artykuł ma związek z opowiadaniem Trąba Kasandry, którego status kanoniczny nie jest jednoznaczny, w związku z zakończeniem. Dopóki nie zostanie to wyjaśnione, informacje podane w tym artykule należy traktować z pewną dozą niepewności, co do ich wystąpienia w Uniwersum 13.
Kosmici (Trąba Kasandry)
Główne skupiska populacji: Schron
Cechy charakterystyczne:
 • Wielojedność
 • Niemożność posiadania
  własnego ciała
  w ziemskich warunkach
 • Przyjaźnie nastawiona wobec: Tamci

  Kosmici z opowiadania Trąba Kasandry poszukiwali innych istot we Wszechświecie, aż natrafili na ludzi, jednak zorientowali się, że dążą oni do zagłady. Postanowili wysłać niewielką misję, która miałaby ocalić ludzi, jednak odległość wymusiła na nich podróż w formie mikroskopijnych maszyn, co spowodowało, że ich umiejętności stały się cieniem tego co w ich ojczystym świecie. Przybrali postać słoni afrykańskich, bardzo zbliżonych do ich prawdziwych ciał. Słoni użyli również do stworzenia sztucznej, inteligentnej rasy Tamtych, która miała odbudować cywilizację na Ziemi.

  Wielojedność[]

  Kosmici zdają się mieć wspólny umysł, pomimo tego, że fizycznie są oddzielnymi jednostkami. Mają wspólne myśli i razem dokonują jakichkolwiek działań.

  Advertisement