FANDOM


Mutanci (Homo ultima)
Inne nazwy: Homo ultima
Obszar na którym występuje: Prawdopodobnie cała Ziemia
Szacowana populacja: na Polskich Pustkowiach co najmniej kilka milionów
Główne skupiska populacji:
 • Suchorzów
 • Żarnowiec
 • Cechy charakterystyczne:
 • Ogromna siła
 • Duży przyrost tkanki mięśniowej
 • Obniżona inteligencja
 • Gruba skóra
 • Wrogo nastawiona wobec:
 • Ludzie
 • Zieloniacy
 • Przyjaźnie nastawiona wobec:
 • Homunkulusy
 • Mutanci (Homo ultima) - to rasa, która wyewoluowała na skutek promieniowania z ludzi. Można było zaobserwować znaczący spadek inteligencji i ogromny przyrost masy mięśniowej. Są znacznie więksi i silniejsi od ludzi.Skóra strasznie zniszczona, pomarszczona i brzydka, barwy brunatnej. Z twarzy przypomina raczej groteskową małpę, niż człowieka. Przywódcą mutantów jest Zero.

  Pomimo faktu, że mutantami nazywa się większość zmutowanej flory i fauny, tak też przyjęło się nazywać ludzkie mutanty jako rasę. Wyróżnia się kilka gatunków tego rodzaju mutantów.

  ZwykłeEdit

  Mutanci (Homo ultima)
  Inne nazwy: Mutanty
  Wysokość: 2-2,5 m
  Szerokość: do 0,5 m
  Waga: ~100-150 kg
  Nastawienie: wrogie
  Występowanie: wszędzie
  Zagrożenie (0-5): 3
  Szacowana populacja: kilka milionów
  Najliczniejsza grupa wśród mutantów. Anatomia niemal identyczna z ludzką, za wyjątkiem zwiększonej masy mięśniowej i zniszczonej skóry. Osiągają wysokość oscylującą wokół 2 - 2,5 metra. Okazują szczątkową inteligencję. Niektóre egzemplarze, co zaskakujące, mogą być oswojone. Okazują się być bardzo posłuszne ze względu na swój ograniczony umysł i zagubienie. Potrzebują przewodnika, który pomoże im odnaleźć się w świecie po tak tragicznej dla nich zmianie. Dlatego przywódca dążący do zniszczenia wywiera na nich bardzo zły wpływ. Najpewniej na skutek długotrwałego szoku zapominają o tym, kim byli przed przemianą. Występują w opowiadaniach Echa przeszłości, 13 i grze Radiation.

  GóraleEdit

  Mutanci (Homo ultima)
  Inne nazwy: Górale
  Wysokość: 1,75 - 2,25 m
  Waga: kilkadziesiąt kg
  Nastawienie: Wrogie
  Występowanie: południowa Polska
  Cechy szczególne:
 • Bardzo silni
 • Szacowana populacja: kilkaset
  Górska odmiana mutantów. Są podobni do Górników, jednak niewielu ludzi zapuszcza się w rejony Nieznanych Pustkowi, toteż brakuje informacji o tych mutantach. Wiadomo jedynie, że jak każdy mutant, są nadludzko silne, pojawiają się też opowieści, w których są w stanie porozumiewać się ze zmutowanymi zwierzętami. Zostali zmutowani przez chmurę, która nadciągnęła znad KOGu.

  Pojawiają się w opowiadaniu Trzynastka.

  GórnicyEdit

  Mutanci (Homo ultima)
  Inne nazwy: Górnicy
  Wysokość: około 2 metry
  Waga: kilkadziesiąt kg
  Nastawienie: Wrogie
  Występowanie: Opuszczone kopalnie na południu kraju
  Zagrożenie (0-5): 3
  Cechy szczególne:
 • Bardzo silni
 • Wyczulony węch i słuch
 • Widzą w ciemności
 • Przystosowani do życia pod ziemią
 • Kopalniana odmiana mutantów, żyjąca w kopalniach i jaskiniach. Są zdolni do prokreacji, jednak ich potomkowie są równie zdeformowani jak oni. Są bardzo silni, czasem opuszczają swoje kopalnie. Nie jest wiadome, dlaczego porywają ludzi.

  Pojawiają się w opowiadaniu Trzynastka.

  OlbrzymyEdit

  Mutanci (Homo ultima)
  Inne nazwy: Olbrzymy
  Wysokość: 2,5-3,5 m
  Szerokość: 0,5 m
  Waga: kilkaset kg
  Nastawienie: wrogie
  Występowanie: tereny górskie i wyżynne
  Zagrożenie (0-5): 4
  Szacowana populacja: kilkanaście tysięcy
  Nieco większe od zwykłych mutantów, ale z obniżoną inteligencją i przeważnie nie korzystają z broni palnej, a z improwizowanej - na przykład z ulicznej lampy. Występują jedynie w grze Radiation.

  Nie wiadomo, czy te stwory były kiedyś ludźmi, czy też Natura tak okrutnie sobie z nas zażartowała. Olbrzymy mają ponad dwa metry wzrostu, pół metra w barach, cofniętą szczękę pełną rozdrabniaczy i skórę tak twardą, że bez karabinu nie podchodź. Zwykle atakują przy pomocy swych potężnych pięści lub prostej broni, takiej jak solidna gałąź, twarda kość czy kamień. Żyją głównie w rejonach górskich i wyżynnych, w kilkunastoosobowych plemionach. Z niektórymi podobno można się porozumieć. Tak to jest, że mutacja czasem sięga także ludzi. Wynik eksperymentów, zabawa natury, projekt wojskowy? Cholera ci wie czego są wynikiem. Pewne jest tylko, że twórca powinien być z siebie dumny.

  Podróżnik

  FilozofowieEdit

  Mutanci (Homo ultima)
  Inne nazwy: Filozofowie
  Wysokość: 2,5-3,5 m
  Szerokość: 0,5 m
  Waga: kilkaset kg
  Nastawienie: wrogie
  Występowanie: tereny górskie i wyżynne
  Zagrożenie (0-5): 3
  Szacowana populacja: kilkaset
  To olbrzymy, które zachowały inteligencję. Występuje u nich konflikt między próbą porozumienia się, a potrzebą jedzenia ludzi. Występują jedynie w grze Radiation.

  . Ale to nic! Nigdy nie wiesz na jakiego wielkoluda trafisz. Te skurwysyństwo jest jednym z najbardziej nieobliczalnych kreatur jakie można napotkać! Słowo daję! Czasem tak tępy, że chce Cię tylko wpakować do papy i przeżuć. Innym razem zdarzy się potrafiący mówić po ludzku. Ba! Istny, kurwa, dyplomata; prawi o sensie bytu i innych pojebaństwach. Serio! Sam nie wiem, co gorsze - taki co chcę Cię tylko zjeść i wysrać, czy taki co prawi Ci swoje bezużyteczne morały.

  Podróżnik

  PożeraczeEdit

  Mutanci (Homo ultima)
  Inne nazwy: Pożeracze
  Wysokość: do 3 m
  Szerokość: 1-3 m
  Waga: kilkaset kg
  Nastawienie: wrogie
  Zagrożenie (0-5): 4
  Cechy szczególne: 1-2 głowy, na rękach palce lub otwory gębowe, bardzo zniekształcone ciało
  Szacowana populacja: kilka tysięcy
  Wyróżniają się zwiększoną masą tłuszczową organizmu, przez co są grube i ociężałe. Większe i znacznie cięższe od zwykłych mutantów, dochodzą do trzech metrów. Mogą mieć dodatkową głowę, często mniejszą. Wykształciły sobie natomiast otwory gębowe na dłoniach, którymi chwytają swoje ofiary. Niektóre formy zamiast tego mają zniekształcone, trójpalczaste dłonie. Ich jedyną siłą napędową jest pożeranie wszystkiego, co żywe. Degradacja ich umysłu postąpiła jeszcze dalej. Występują w 13 i grze Radiation.

  Wzorowane na Obżartuchach (Gluttons) z gry Dante's Inferno, stąd też pochodzi jeden ze screenów w galerii.

  Jeszcze inni to pieprzone grubasy, wiecznie głodne czekające tylko by swoimi zniekształconymi trójpalczastymi kończynami wsadzić sobie ciebie do jednej z dwóch głów i w spokoju strawić.

  Podróżnik

  Giganty ospoweEdit

  Mutanci (Homo ultima)
  Inne nazwy: Giganty ospowe
  Wysokość: 4-5 m
  Szerokość: 2-5 m
  Waga: kilkaset-kilka tysięcy kg
  Nastawienie: wrogie
  Zagrożenie (0-5): 4, trujące
  Cechy szczególne: ciało pokryte bąblami wypełnionymi żrącą ropą
  Szacowana populacja: kilkadziesiąt
  Nieco mniejsza, wolniejsza i słabsza wersja mutantów gigantów, ale siłę i rozmiar nadrabiają toksycznością i masą. Są pokryte bąblami wypełnionymi żrącą substancją. Olbrzymi, naprawdę olbrzymi kilkumetrowy potwór. W jego nieproporcjonalnie małej głowie kryje się mózg wielkości orzeszka. Nie jest może mistrzem finezji, ale nie musi nim być – od tego ma te swoje wielkie, śliskie łapy, którymi potrafi przywalić naprawdę mocno. Jest absolutnie nieugięty, jak raz sobie wypatrzy jakąś zdobycz – nie odpuści, a jedyną wtedy metodą jest kilka długich serii z karabinu. Aha, i jeszcze jedno – nazwa „ospowy” nie wzięła się znikąd. Ten stwór jest cały pokryty bąblami wypełnionymi jakąś paskudną, żrącą ropą. Dlatego lepiej unikać bezpośrednich starć.
  Podróżnik

  GigantyEdit

  Mutanci (Homo ultima)
  Inne nazwy: Giganty
  Wysokość: 4-6 m
  Szerokość: 2-3 m
  Waga: kilkaset-kilka tysięcy kg
  Nastawienie: wrogie
  Zagrożenie (0-5): 5
  Szacowana populacja: kilkadziesiąt
  Wysokie na 4 - 6 metrów. Niewiele o nich wiadomo, jedyny ukazany w opowiadaniu 13 gigant znajdował się na najniższym piętrze bazy wojskowej w Suchorzowie. Prawdopodobnie nie są zbyt liczne. Jedne z najbardziej niebezpiecznych zmutowanych form życia na Polskich Pustkowiach.

  Wzorowane na supermutantach behemotach z gry Fallout 3, stamtąd też pochodzi screen w galerii.

  GaleriaEdit

  Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.