Polskie pustkowia Wiki
Advertisement
Pancerniacy
Rys historyczny
Data powstania: 2044
Uformowane na podstawie: Wojsko Polskie
Pojawiła się po raz pierwszy w: Cywilizacja
Informacje ogólne
Typ frakcji:
 • Militarna
 • Administracyjna
 • Przywódca: Generał Pasztuński
  Obszar Polskie Pustkowia z wyłączeniem wschodnich obrzeży
  Główna siedziba Schron w Kutnie
  Aktualne relacje z innymi frakcjami
  W stanie wojny z:
 • Barbarzyńcy
 • Reformatorzy
 • Upadli
 • Wolne Terminatory
 • Sojusz z:
 • Stigmata Mortis
 • Historyczne relacje z innymi frakcjami
  Dawni wrogowie:
 • Terminatory
 • Dawni sojusznicy: Federacja Polska
  Pancerniacy.jpg

  Pancerniacy, to frakcja będąca kontynuacją Wojska Polskiego sprzed Wojny. Posiada najwyższej jakości sprzęt bojowy, w tym słynne, czarne pancerze, od których wzięła się nazwa frakcji. Pod przykrywką jednoczenia pozostałych po apokalipsie ludzi, dokonali przewrotu i objęli władzę nad Polskimi Pustkowiami jako Cesarstwo Pancerniaków.

  Historia[]

  Lata po Wojnie[]

  Kiedy wybuchała Wojna, dowództwo schroniło się w w schronie dowodzenia, zlokalizowanym daleko od stolicy. Kiedy zaczęło się bombardowanie głowicami nuklearnymi, schron zamknięto na blisko dwadzieścia lat.

  Pierwsze zwiady[]

  Pierwsze zwiady musiały być przeprowadzane od roku 2070, gdyż w tym momencie na nowo pojawiają się dane w Kronice. Jednak zaawansowany program zwiadowczy wdrożono dopiero w roku 2073. Unikano kontaktu z ludnością, wysadzane były schrony i magazyny z bronią, po jej uprzednim zabraniu. Pancerniacy realizowali długofalowy plan objęcia kontroli nad tym, co zostało z Polski. W 2073 zarejestrowali silną eksplozję w Krakowie, z której wydobyli Doktora Steinmana, który wydawał się idealnym sprzymierzeńcem, ze względu na jego badania nad Terminatorami.

  Sprawa Zgniatacza[]

  Baner kwadratowy 13s.jpg Uwaga: W dalszej części znajdują się informacje, które nie zostały jeszcze zawarte w oficjalnych opowiadaniach.

  W 2072 w tajemniczych okolicznościach zniknął Zgniatacz, rządzący Toruniem. Ze względu na bliskość tej osady, to w niej jako pierwszej zaczęli rozglądać się Pancerniacy, co zaowocowało obaleniem Zgniatacza i posadzeniem marionetki na fotelu zarządcy. Zarówno okoliczności przejęcia władzy, jak i całe rządy Zgniatacza, pozostają słabo udokumentowane.

  Baner kwadratowy 13s.jpg Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły, które ukazały się już w opublikowanych dziełach.

  Regularne zwiady[]

  W czasie kiedy wypuszczano się już na regularne wypady na Pustkowia, lutym 2074 roku, pojawili się Naziści, którzy zaczęli siać spustoszenie na niektórych terenach. Pancerniacy postanowili wykorzystać fakt ich istnienia, do stworzenia organu państwowego, w którym mieliby dominującą rolę. Zainteresowali się Rorsarchem, którego zaobserwowali w Lublinie, choć najprawdopodobniej śledzili jego losy już od Bitwy o Babilon. Kiedy trafił do Poznania, podjęli decyzję o jego przechwyceniu.

  Powstanie Federacji[]

  Kiedy Rorsarch znajdował się w Kutnie, kilka oddziałów Pancerniaków dokonywało czystki w Poznaniu, mordując niemal całą rodzinę Renescinich. Używając samochodów na silniki termojądrowe, dotarli do wszystkich większych osad i doprowadzili do powstania Federacji Polskiej. Rozprowadzili nieliczną część swojego uzbrojenia i pancerzy po siłach obronnych poszczególnych miast, trzymając większość w swoich magazynach.

  Wojna bydgoska[]

  Napływający do Bydgoszczy Zieloniacy, którzy dołączali do istniejącej już społeczności, nie stanowili zbyt wielkiego zagrożenia, jednak nie zamierzali się zasymilować z Federacją. Najbliższą bazą Pancerniaków był posterunek w Czarnowie, który utrzymywał nikłe kontakty, z przywódcą Zieloniaków Jarkiem. Kiedy oszalał on, podjęto decyzję o interwencji zbrojnej, ponieważ ghule były w posiadaniu zaawansowanej technologicznie broni. Miasto było bronione bardzo silnie, jednak ostatecznie zostało wytrute fosgenem, który znajdował się w grantach, rzucanych przez Rorsarcha.

  Wojna z Terminatorami[]

  Kiedy Steinman zaczął realizować cele, wyznaczone przez Pancerniaków, ci udawali, że go poszukują, w międzyczasie zwiększając swoje garnizony w miastach. Kiedy jednak Steinman uderzył na Kutno, Łódź i Radom, zrywając przez to przymierze z nimi, w ciągu kilku dni "zlokalizowali" jego bazę i zaatakowali ją, jednocześnie przygotowując grunt pod przejęcie władzy. Kiedy wojsko było zajęte szturmem na Schron Numer Zero, Pancerniacy rozbrajali garnizony w miastach i przejmowali władzę, tworząc Cesarstwo Pancerniaków.

  Cesarstwo Pancerniaków[]

  Po przejęciu władzy, rozpoczęły się czystki i ściganie osób nie chcących się podporządkować. Pancerniacy zaczęli też polować na Terminatory, które pozbawione kontroli zaczęły samodzielnie działać na Pustkowiach.

  Cesarstwo Pancerniaków[]

  Osobny artykuł: Cesarstwo Pancerniaków

  Ciekawostki[]

  • W pierwotnym pomyśle, Pancerniacy mieli być tymi dobrymi, walczącymi z Nazistami, których wspierał Doktor Steinman.
  • Co łatwo zauważyć, Pancerniacy to bracia bliźniacy Bractwa Stali.
  Advertisement