Polskie pustkowia Wiki
Advertisement

Istnieje kilka szablonów, które znacząco ułatwiają pracę.

Ujednolicenie

Czasem jedna nazwa ma kilka znaczeń. Wtedy tworzymy stronę o takiej nazwie

[[Nazwaczegoś]]

i wrzucamy do niej następujący szablon

{{disambig}}

co daje nam

Poniżej wpisujemy strony, do których ma prowadzić to ujednolicenie. Podejrzewam, że każdy zetknął się z tym na Wikipedii. Dodajemy do Category:Disambiguations

Spoiler

O tak, czasem napiszemy coś za dużo, coś czego nie ma w już opublikowanym utworze, ale jest to prawdą i pojawi się np. w tym co teraz piszemy. Aby nie psuć niektórym radości z odkrywania tajemnic na własną rękę, używamy pary szablonów:

 {{spoiler}} i {{Spoilerend}} 

co daje nam

Baner kwadratowy 13s.jpg Uwaga: W dalszej części znajdują się informacje, które nie zostały jeszcze zawarte w oficjalnych opowiadaniach.

Baner kwadratowy 13s.jpg Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły, które ukazały się już w opublikowanych dziełach.

Pomiędzy wpisujemy dany tekst.

Zalążek

Jeśli artykuł jest mały, a można go rozbudować, wstawiamy na końcu taki szablon

{{stub}}

co daje nam

Baner kwadratowy 13s.jpg Pomoc: Szablony to tylko zalążek prawdziwego artykułu. Jeśli możesz <insert name here>, rozbuduj go.

Dodajemy to go automatycznie do Category:Article stubs.

Cytat

Jeśli chcemy zacytować jakiś fragment książki, musimy użyć szablonu cytatu. Wpisujemy

 {{Cytat|treść cytatu|podpis pod cytatem}} 

w artykule. Jeśli cytat znajduje się na początku artykułu, dajemy go ponad infoboxem, jest to wyjątek od reguły pierwszeństwa infoboxu w artykule, spowodowany względami wizualnymi.

Przykładowy cytat

Przykładowy podpis

Strona w budowie

Jeśli edytujemy aktualnie jakąś stronę i zajmuje nam to kilka dni, warto poinformować o tym innych użytkowników, wstawiając szablon

{{AIB}}
Baner kwadratowy 13s.jpg
Ten artykuł jest w trakcie edycji, bądź solidnej przebudowy. Jeśli chcesz, zedytuj go, a twój wkład zostanie zapewne wykorzystany. Jeśli ten artykuł nie był edytowany przez kilka ostatnich dni, skasuj ten szablon i weź sprawy w swoje ręce.
Ten artykuł był ostatnio edytowany przez Rorsarch 9 years ago. (Purge)

Zobacz też