Polskie pustkowia Wiki
Advertisement

W piekle sam nie będę

Ostatnie słowa Rickiego Millera
Ricky Miller
Informacje ogólne
Rasa: Człowiek
Płeć: Mężczyzna
Zajęcie: dawniej Premier Polski
Występowanie w opowiadaniach
Pierwsze pojawienie w: Trzynastka
Status: nie żyje
Twórca Veron

Ricky Miller, Ryszard Milowicz to przedwojenny premier Polski. Uspolak, przetrwał Wojnę do której sam doprowadził. W listopadzie 2041 roku przetrwał katastrofę lotniczą, jednak został uznany za zmarłego. Sterował zakulisowo Arlettą Novac, jednak stracił nad nią kontrolę i wybuchła Wojna. Później, jako Ryszard Milowicz, żyje w Koniecpolu.

Biografia[]

Był zaradnym przedsiębiorcą, negocjował ze Stanami Zjednoczonymi umowy o ich wkładzie finansowym w polską gospodarkę. Dzięki niemu powstały fabryki grafenu, który został naszym towarem eksportowym. Stał się doradcą gospodarczym w rządzie Jerzego Witosa.

Premier Polski[]

Stał się premierem w lutym 2031 roku, desygnowanym na to stanowisko przez Wincentego Witosa. Znany biznesmen z podwójnym obywatelstwem szybko zwiększył faktyczną władzę premiera i znowelizował konstytucję. Doprowadził do wyjścia Polski z UE, rozpoczął projekt Atom, przez co zwiększył swoje poparcie. Jednak w 2035 roku musiał zmierzyć się z niżem demograficznym, wywołanym wadliwą szczepionką przeciw grypie A H7N7X. Doprowadziło to do drugiej fali napływu ludności amerykańskiej, w miejsce wymarłych Polaków. Otrzymywali oni polskie obywatelstwo z urzędu, zaczęto nazywać ich uspolakami. Dzięki ich głosom Ricky wygrał kolejne wybory w 2036. Jednak zaczęło spadać jego poparcie wśród rdzennych Polaków. Usunął się w cień, wypychając przed kamery Krzysztofa Kowalskiego.

Premier despota[]

Po igrzyskach w Warszawie w 2040 roku, które wynegocjował Miller, na światło wyszedł program "Przetrwanie", realizowany równolegle z projektem "Atom". Wybuchły zamieszki, podżegane przez przeciwników Millera. Ten użył wojska do pacyfikacji a w grudniu 2040 roku wprowadził stan wojenny. Przywrócił karę śmierci i wprowadził autorytarne rządy premiera. Jednak w listopadzie 2041 roku doszło do katastrofy lotniczej, w której oficjalnie zginął a premierem stał się Krzysztof Kowalski.

Życie w cieniu[]

Przeżył katastrofę, jednak okupił to operacjami twarzy. Dzięki Kowalskiemu, został umieszczony w Schronie Numer Cztery. Dyrygował stamtąd Kowalskim a on Arlettą Novac, jednak Miller utracił nad tym kontrolę a Arletta doprowadziła do Wojny

Po Wojnie[]

Wojnę przetrwał w katowickim schronie, który opuszczono w nieznanym terminie. Próbował dotrzeć z resztą ludzi do Warszawy, jednak po drodze trafili na Kiboli. Ruszyli do Krakowa, ale zostali przepędzeni przez Chińczyków. W drodze na Śląsk zatrzymało ich promieniowanie. W końcu trafili do Koniecpola. Ricky wyremontował agregat, który zasilał jego dom. Badając wodę w rzece, odkrywa że skażenie wciąż rośnie, co powiązał ze skażonym Śląskiem, gdzie znajdują się źródła. Próbował przekonać innych mieszkańców, że trzeba się przenieść, aby chronić dzieci. Początkowo stawiali opór, ostatecznie tylko jeden z nich protestował, porównując Milowicza do Millera. Dyskusję przerwały dzieci, które doniosły o tym, że zrywa dach. Milowicz wybiegł na zewnątrz i kiedy w budynek trafił piorun, oderwany kawałek piorunochronu ciężko go zranił. Kiedy powoli umierał, rozmawiał z Arielem. W końcu wyjawił mu prawdę o swojej tożsamości, po czym umarł. Został pochowany w okolicy Koniecpola, owinięty w polską flagę Grzegorza.

Advertisement