FANDOM


Ruda (13)
Informacje ogólne
Rasa: Człowiek
Płeć: Kobieta
Zajęcie:
 • Informatyk
 • Przynależność:
 • Upadli
 • Vinazzini
 • Narodziny: 5 sierpnia 2053
  Śmierć: 13 marca 2075 (w wieku 22 lat)
  Charakter RPG: Chaotyczny neutralny
  Występowanie w opowiadaniach
  Pierwsze pojawienie w: 13
  Wspomniany w:
 • Zima
 • Bez celu
 • Status: nie żyje
  Umiera w: 13
  Twórca Wrathu
  Ruda
  Justyna "Ruda" (ur. 5 sierpnia 2053, zm. 13 marca 2075) to żona Niemego z opowiadania 13. Pseudonim, jak łatwo się domyślić, pochodzi od barwy włosów. Była intensywną palaczką. Jej rodzina pochodzi ze wschodu. Na forum Upadłych zarejestrowana jako Fallen 33 i jest jedyną kobietą wśród Upadłych. Nosiła obrączkę z wygrawerowanym hasłem 13.
  Baner kwadratowy 13s Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły, które ukazały się już w opublikowanych dziełach.

  Mafia sprzedała ją i jej towarzyszy, zabitych lub porwanych razem z nią do Żarnowca. Tam zabija Zero. Sama ginie zaraz potem z ręki Niemego.

  MuzycznieEdit

  Na albumie muzycznym jest poświęcony jej utwór Redhair theme. Są też Fallen 33 i Fallen 33 II, jednak nie były pomyślane bezpośrednio i tylko o niej.

  CytatyEdit

  W tym świecie trudno o wiarę w kogoś, kto czuwa nad ludzkością, prawda? Ja czasem myślę, że wierzę, czuję, że ktoś mnie obserwuje. Ale też zastanawiam się, co my takiego zrobiliśmy, że spotkała nas taka kara.

  Ruda o swojej niepewności w wierze


  Uważasz, że w szóstkę sobie z tym poradzimy? Że jesteśmy jakimiś superżołnierzami, ech? Ja ci powiem, że nie jesteśmy. Zdecydowanie nie jesteśmy. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy mieli sporo szczęścia w nieszczęściu i udało im się jakoś dożyć obecnej chwili w postapokaliptycznej Polsce. Myślę, że niepotrzebnie ryzykujemy. Ktoś z nas może zginąć! Czemu po prostu nie osiedlimy się gdzieś na stałe? Czy to w Gorzowie, czy w Łodzi, Poznaniu, gdziekolwiek? Czemu nie próbujemy prowadzić normalnego życia, tylko podejmujemy się tego, czego się podejmujemy?

  Ruda o bezsensie działań drużyny


  Czyż sensem życia nie jest czerpanie z niego jak najwięcej przyjemności, unikając bólu i cierpienia?

  Ruda o sensie życia


  Nie ogarniam tego, czasem wydaje mi się, że to wszystko to jeden wielki sen.

  Wątpliwość w realność świata, poczucie oniryzmu


  Łazarz... Współczułam mu. Bez nadziei na bezbolesne i normalne życie próbował je sobie odebrać. Pewnie poczuł pewnego rodzaju ulgę; nie będzie musiał się męczyć już na tym świecie. Ale i tak nie mogę się z tym pogodzić.

  Ruda o śmierci Łazarza


  [Jej ostatnim słowem było prawdziwe imię Niemego, nigdy niewyjawione]

  Ostatnie słowa

  Baner kwadratowy 13s Ruda (13) to tylko zalążek prawdziwego artykułu. Jeśli możesz <insert name here>, rozbuduj go.

  Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.