Polskie pustkowia Wiki
Advertisement
Terminatory
Obszar na którym występuje: Świecące Pustkowia
Cechy charakterystyczne: Rasa sztuczna
Wrogo nastawiona wobec:
 • Cesarstwo Pancerniaków
 • 332px-HumanoidRobotConceptArt-1-.jpg

  Terminatory, to rasa humanoidalnych robotów, które powstały w wyniku działań Doktora Steinmana. Istnieją dwa rodzaje robotów, jedne posiadają ograniczoną w różnym stopniu wolę poprzez zaawansowane przekaźniki, inne nie mają ograniczeń woli.

  Powstanie i dalsze losy[]

  Projektem, który położył podwaliny pod tę rasę, był Projekt 0. Zapoczątkowany w Polsce, w wojskowych laboratoriach, miał doprowadzić do powstania superżołnierza. Początkowo skupiano się na modyfikacjach genomu oraz na zarazku Nowej Dżumy, jednak następnie przekierowano tory projektu na protezy mechaniczne. Nawiązano wtedy współpracę z ośrodkami cywilnymi, w tym Laboratorium w Złotnikach. Przełomem w tym pomyśle był udany przeszczep mózgu, przez Doktora Steinmana w roku 2034. Zwerbowano go w roku 2041 do pracy w tajnym ośrodku badawczym w Bornem Sulinowie. Przejął tam Projekt 0 i doprowadził do powstania koncepcji humanoidalnego robota. Jednak kierowały nim jego własne pobudki. Kiedy projekt był niemal sfinalizowany, Steinman uciekł do Krakowa z dokumentacją badań. Pościg za nim powstrzymała Wojna. Pracował samotnie, potem ze swoim asystentem. Pogrążał się w swoim szaleństwie, aż skonstruował piątkę pierwszych Terminatorów. Zostały one zniszczone podczas eksplozji reaktora, jednak doktor ocalił swoje notatki. Wszedł w komitywę z Pancerniakami, którzy chcieli go wykorzystać do podbicia Polskich Pustkowi. Dzięki nim trafił do Schronu Zero, gdzie rozpoczął konstrukcję Terminatorów. Steinman miał jednak swój własny plan, część Terminatorów trafiała do tajnej bazy, miały one o wiele mniej ograniczone procesy myślowe, natomiast część była wykorzystywana przez Pancerniaków. Kiedy dowiedzieli się o jego zdradzie, zaatakowali Warszawę, przez co zrealizowali swój plan przejęcia władzy. Terminatory, które były w Warszawie uległy zniszczeniu, jednak doktor Steinman, który poddał się przemianie nieco wcześniej oraz grupka Terminatorów, ukryta przed Pancerniakami, przetrwała. Pod koniec Nowej Ery, jeden z nich przybywa do Babilonu, jednak nie są znane motywy jego zachowania, wiadomo że tylko poluje na niedobitki Reformatorzy, którzy muszą znów dawać się we znaki w tych okolicach, oraz poszukuje Invencible.

  Wygląd i cechy szczególne[]

  Terminatory to humanoidalne roboty, posiadające jedynie organiczny mózg, często ograniczony przy pomocy odpowiedniego przekaźnika. Na plecach mają zbiorniki z biopożywką, utrzymującą mózg w dobrym stanie. Da się je kontrolować zdalnie. Ich mowa pochodzi z syntetyzatora mowy, zwykle nie są zbyt rozmowne, chyba że są aktualnie sterowane przez kogoś zdalnie lub nie mają ograniczeń myślowych.

  Typy[]

  Wyróżnia się dwa typy Terminatorów. Jeden z nich to typ lekki, który nie jest opancerzony, natomiast drugi to typ ciężki, posiada ciężki pancerz oraz zwykle nosi dwie sztuki broni ciężkiej. Istnieje również podział na te mocno o mocno ograniczonych mózgach, stanowiących większość dotychczas powstałych, oraz na te nie posiadające wszczepów ograniczających. Jednym z nich był twórca rasy, Doktor Steinman. Drugim miał zostać Echo Anoda.

  Advertisement