Polskie pustkowia Wiki
Advertisement
Wrathu - The Fall
Wykonawca: Wrathu
Album: 13
Wydany: 24 stycznia 2012
Długość: 3:14
Gatunek: darkwave, rock elektroniczny
Wytwórnia: Rusty Studio
Poprzedni singiel
Wrathu - 0
Następny singiel
Wrathu - On the Edge (ft. Darkchrist)

Wrathu - The Fall, to utwór zapowiadający i promujący album 13.

Wersje[]

  • The Fall - oryginał, trwa 3:14. Znajduje się na albumie "13 [CD3]" (2012) pod numerem 9.
  • The Fall II - wersja z gitarą, trwa 3:14. Znajduje się na albumie "The Nihilist" (2015) pod numerem 8. Oprócz gitary, momentami została zmieniona linia melodyczna.

Pierwszy teledysk[]

Teledysk z roku 2012 został zmontowany głównie z ujęć stron internetowych, przerywany ujęciami Wratha siedzącego przed komputerem i grającego na keyboardzie. Temat dotyczy sprawy kontrowersyjnej ustawy ACTA, która wywołała burzę w internecie i tę burzę jeszcze przed ogólnopolskimi protestami pokazuje teledysk. Ponadto łączy wydarzenia te z fikcyjną przyszłością i internetem tylko dla wybranych - wizją z jednego z opowiadań.

Wszelkie fragmenty stron internetowych (w tym teksty, obrazki i wideo) wykorzystane w wideo zostały użyte w celach edukacyjnych i należą do ich właścicieli.

Wrathu_-_The_Fall

Wrathu - The Fall

Zostały także wykorzystane fragmenty gry FOnline.

Teledysk zaczyna się planszą znaną z serwisu YouTube informującą, że film nie jest dostępny w danym kraju, po czym tak naprawdę wszystko się zaczyna. Kończy się natomiast sceną sugerującą zabranie bohatera przez władze.

Drugi teledysk[]

Drugi teledysk został zrobiony pod nową, gitarową wersję utworu i pokazuje wykonanie w Klubie Obiekt w 2016 roku przemieszane z ujęciami urządzeń elektronicznych.

Wrathu_Mała_Fuzja_-_The_Fall_II

Wrathu Mała Fuzja - The Fall II

Na żywo[]

Utwór został po raz pierwszy wykonany na żywo 30 sierpnia 2014 w Piekarni Cichej Kobiety w Zielonej Górze przy akompaniamencie bębniarza Macieja Konwińskiego (7 Minut Przerwy). Od 7 listopada 2015 roku utwór jest wykonywany na koncertach Wrathu + Mała Fuzja z gitarą Sebastiana Siudy.

Advertisement