Advertisement
Wrocław
Informacje ogólne
Rasy:
 • Ludzie
 • Zieloniacy
 • Umiejscowienie: Takie jak w rzeczywistości
  Założone: luty 2070
  Schron: Schron Numer Osiem
  Aktualne informacje
  Przynależność:
 • Cesarstwo Pancerniaków
 • Informacje historyczne
  Dawna przynależność:
 • Federacja Polska
 • potajemnie Naziści
 • Słynni dawni zarządcy:
  • Rokatański
  • Rada Miejska Nowego Wrocławia
   • Waldemar Michalak

  Wrocław, (dawniej Nowy Wrocław) to miasto położone w południowo-zachodniej Polsce, leżące na Polskich Pustkowiach. Założone w roku 2070, po tym jak opuszczono lokalny schron, aż do roku 2074 znajdowało się pod kontrolą Nazistów. Po Bitwie o Wrocław do władzy doszedł były komandos, Rokatański, który potem musiał uciekać przed Cesarstwem Pancerniaków. Miasto słynęło z gigantycznej biurokracji i używania przedwojennej waluty.

  Historia

  Wojna

  Wrocław przetrwał Wojnę dzięki GeoDefowi, który strącił rakiety na odpowiedniej wysokości, co pozwoliło uniknąć zniszczenia miasta.

  Opuszczenie schronu

  W lutym 2070 roku, Rada Schronu uznała, że można go opuścić. Budowa miasta trwała blisko półtora roku, zakończyła się w lipcu 2071 roku. Władzę objęła dawna Rada Schronu, która składała się z dawnych Naziści agentów, przerzucanych ze wschodnich landów jeszcze przed Wojną. Szybko zapanowała biurokracja, a walutą w mieście ustalono przedwojenną złotówkę. W międzyczasie Rada Miejska nawiązała kontakt z Nazistami, jednak szczegóły tych ustaleń nie są znane. Rozpoczęto też proces poszukiwania i zdobywania technologi i zaawansowanej broni z opuszczonych baz wojskowych.

  Rok 2074

  Od początku roku z okolic miasta napływały informacje o pojawiających się Nazistach, jednak Rada Miejska ignorowała te doniesienia, co spowodowało że Rokatański wraz ze swoimi ludźmi zaczął działać na własną rękę. Po tym jak odkryli, że miastem tak naprawdę rządzą Naziści, którzy systematycznie eliminowali członków rady niebędących przedwojennymi agentami, w maju postanowili uciec. Po otrzymaniu rozkazu eksploracji kompleksu wojskowego w poszukiwaniu broni o kodowej nazwie MKTK, zostali w środku i aktywowali systemy obronne, po czym rozpoczęli wypady w celu ustalenie skąd pochodzą Naziści. W lipcu na ich poszukiwania wysłano inną drużynę, która została przechwycona i po zapoznaniu się z dowodami, dołączyła do Rokatańskiego. Tymczasem naziści zaczęli wnikać do Gwardii Strażniczej, która miała chronić Radę Miejską. W połowie grudnia do miasta przybył Rorsarch, wraz z karawaną. Podjął się pracy, zleconej przez Radę Miejską, polegającą na odszukaniu zaginionych komandosów. Kiedy przekonał się o intencjach Rady Miejskiej, pomógł w organizacji przewrotu. Kolejną osobą, która pomagała w przewrocie, był kapitan Granit, dowodzący wojskiem w Nowym Wrocławiu.

  Przewrót i Bitwa o Wrocław

  Wykorzystując awaryjne wejście do schronu, komandosi przedostali się do miasta. Punktualnie o 9:14:45 w budynku Gwardii Strażniczej wybuchły bomby, podłożone przez Granita, a Rorsarch w budynku Rady trzymał na muszce jednego z radnych. Wybuchła bitwa, w której niedobitki Gwardii starały się utrzymać budynek Rady, jednak szybko przegrali. W tym samym momencie wybuchł mur i do miasta weszli Naziści, którzy zaczęli podpalać miasto. Ze słów radnego, wynika że była to zaplanowana wcześniej akcja. Podczas bitwy miasto zostało zdemolowane, wielu ludzi poniosło śmierć wskutek użycia przez Nazistów miotaczy ognia. Z trzystu osobowej armii i policji przeżyło 58 osób, w ciągu pierwszych dni po bitwie setka rannych zmarła, z braku odpowiedniej pomocy medycznej. Podmiasto zostało opuszczone, osiedle rozebrano i użyto odzyskanych materiałów do odbudowy miasta.

  Biurokracja i przepustki

  Wrocław za kadencji Nazistowskiej Rady Miejskiej, po powstaniu Podmiasta, był miastem zamkniętym. Wydawano przepustki na różnej długości pobyt, cennik znajduje się w tabeli. Biurokracja była olbrzymia, średni czas oczekiwania w kolejce w urzędzie wynosił czterdzieści minut.

  Jednodniowa przepustkaDarmowa dla uczestników karawany
  25zł dla innych
  Miesięczna przepustka250zł
  Dożywotnia przepustkaPrzyznawana przez Radę Miejską za specjalne zasługi

  Po obaleniu władzy Nazistów, zniesiono przepustki i uproszczono część procedur.

  Budynki miejskie i plan miasta

  Miasto przypomina przedwojenny Wrocław, na tyle, na ile dała radę schronowa technologia. Jednak podczas Bitwy o Wrocław zniszczeniu uległa znacząca część miasta, którą odbudowano z surowców uzyskanych z demontażu Podmiasta.

  Waluta i wymiana handlowa

  W mieście obowiązywał złoty polski, aż do Bitwy o Wrocław. Oficjalny kurs wymiany wynosił 1PLN=2ŻET, jednak na czarnym rynku pojawiały się różnorakie oferty, np. 1PLN=1,5ŻET. Pierwsze karawany wymieniały z Nowym Wrocławiem amunicję i paczkowaną żywność w zamian za obwody elektroniczne z magazynów.

  Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.